Vydáno

Oficiálního představení šestého dílu legendární videoherní série Grand Theft Auto 6 je tady, kvůli únikům na internet ho však studio Rockstar vydalo trochu předčasně. Minuta a půl záběrů ze hry pak naznačuje, že fanoušci dostanou přesně to, na co se těší.

Autoři původně slíbili, že zveřejní trailer v úterý odpoledne středoevropského času. Nicméně utajená ukázka unikla a začala se šířit Twitterem jako lavina kolem půlnoci z pondělí na úterý, i když ve nižším rozlišení.

Pravděpodobně to bylo hlavním důvodem, proč se autoři rozhodli nečekat a okamžitě vydali oficiální verzi na svém YouTube kanálu, což se stalo krátce po půlnoci.

Díky tomu již víme, že předchozí úniky byly pravdivé – v GTA VI se znovu vrátíme do slunečného Vice City, což je fiktivní svět z předchozích dílů. Poprvé budou hráči moci také ovládat ženskou postavu, i když první trailer kladl důraz i na mužského protagonistu.

Příští rok GTA VI nebude

Je však důležité poznamenat, že před vývojáři stojí ještě hodně práce. Podle traileru je odhadovaný termín vydání hry stanoven až na rok 2025. To znamená, že všichni, kteří se těšili na hraní již příští rok, budou muset zadržet slzy.

Zatím zůstává otazník ohledně podporovaných platforem. Přesto lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že GTA VI bude dostupné pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Kromě herních konzolí se pravděpodobně dočkáme i verze pro PC, i když zvyklostem z předchozích dílů by to mohlo být s určitým zpožděním, možná i v průběhu několika let.

Na další informace budeme muset ještě nějaký čas počkat

Předchozí díl GTA V byl vydán již v roce 2013, avšak i po letech si u hráčů udržuje obrovskou popularitu díky detailnímu online režimu. Je druhou nejúspěšnější hrou současnosti po Minecraftu, s více než 190 miliony prodanými kopiemi. Podle nejnovějších údajů si Minecraft zakoupilo 300 milionů hráčů.

Grand Theft Auto VI Trailer 1

Autor

Vydáno

 • Nabídka platí do: 30.11.2023
 • Vývojář: KeokeN Interactive
 • Vydavatel: Frontier Foundry
 • Platformy: PC

Deliver Us Mars: Nová Stěžejní Hra pro Milovníky Vesmírných Dobrodružství

Vesmír, nekonečný a neobjevený, vždy přitahoval lidskou fantazii. Hra Deliver Us Mars se ponořuje do této nespočetné oblasti s novým a vzrušujícím zážitkem. Tato hra slibuje přenést hráče do srdce marské kolonie a postavit je před náročné výzvy budování a přežívání.

Příběh a Pozadí Hry

Deliver Us Mars se odehrává v ne tak vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo dosáhlo dalšího milníku – kolonizace Marsu. Hráči se ujímají role nového ředitele kolonie, který musí čelit různým výzvám, jako jsou omezené zdroje, extrémní podmínky a překážky v komunikaci se Zemí.

VIDEO

AKTIVACE ZDARMA

Aktivovat ZDARMA

Autor
Kategorie Hry zdarma

Vydáno

 • Nabídka platí do: 24.11.2023 15:00
 • Vývojář: Cyanide Studio
 • Vydavatel: Nacon
 • Vydáno: 14.3.2017
 • Platformy: PC – Windows (7, 8, 10, 11)

Tato verze na GOG neobsahuje funkce Co-op. Jako omluvu nabízíme jako součást každého nákupu DLC ‚Akenash set‘.

Styx: Shards of Darkness – Mistr lsti se vrací ve větším a temnějším dobrodružství

Styx, malý goblinovský mistr lsti, se opět vkrádá do herního světa ve svém druhém dobrodružství s názvem „Styx: Shards of Darkness“. Tato stealth akční hra, vyvinutá studiem Cyanide, přináší hráčům nové výzvy, temnější prostředí a vylepšený systém lsti. Připravte se na napínavý mix skrytého pohybu, strategie a taktiky.

Příběh a prostředí

Styx se vrací do světa, který se nachází ve stínu obřích měst a temných chodeb. Příběh začíná poté, co byl goblin najat na nebezpečnou misi pro Lidovou výzvědnou službu. Hráči se dostanou do města Korangar, kde politické intriky, tajemství a nebezpeční nepřátelé čekají na každém rohu. Prostředí je plné vertikálních struktur a chytře navržených prostor, což dává hráčům spoustu možností, jak přistupovat k různým úkolům.

Nové schopnosti a vylepšený systém lsti

Ve „Styx: Shards of Darkness“ dostává hráč přístup k novým schopnostem a nástrojům, které rozšiřují možnosti lsti. Styx může nyní používat klopy, háky a další vychytávky, aby obešel nepřátele a dosáhl do jinak nedostupných míst. Nově také umí využívat různé prostředky k zmatení nepřátel a zajištění tichého postupu.

Vylepšená umělá inteligence

Hra klade důraz na realističnost chování nepřátel. Umělá inteligence byla vylepšena, což znamená, že hráči musí být obezřetní a přemýšliví, když se snaží proniknout nepozorováni. Nepřátelé reagují na změny ve svém okolí, spolupracují a snaží se hráče vystopovat, což dodává hře na náročnosti.

Vícehráčský režim

Nový díl série Styx přináší také vylepšený vícehráčský režim. Hráči mohou spolupracovat nebo soutěžit ve více než deseti různých mapách, využívat své lstivé schopnosti k překonání protivníků a dosažení cíle. Multiplayerová část hry přidává do mixu další vrstvu výzev a zábavy.

Závěr

„Styx: Shards of Darkness“ pokračuje v tradici svého předchůdce a přináší hráčům ještě více temných dobrodružství, skrytých pastí a chytře navržených úrovní. S novými schopnostmi, vylepšeným systémem lsti a poutavým příběhem se jedná o titul, který si zaslouží pozornost všech milovníků stealth her. Staňte se mistrem lsti a prozkoumejte temné tajemství „Styx: Shards of Darkness“.

VIDEO

AKTIVACE ZDARMA

Aktivovat ZDARMA

Autor
Kategorie Hry zdarma

Vydáno


 • Nabídka platí do: 23.11.2023
 • Vývojář: Valve
 • Vydavatel: Valve
 • Platformy: PC

Revoluce ve světě her: Half-Life

V historii videoher je několik titulů, které se staly skutečnými legendami a změnily průmysl natolik, že jejich vliv je patrný dodnes. Jedním z takových klenotů je bezesporu Half-Life. Vytvořený společností Valve Corporation, tento first-person shooter, vydaný poprvé v roce 1998, znamenal zlom v herním designu, příběhovém vyprávění a technologických inovacích.

Inovace v herním designu

Half-Life přinesl revoluční přístup k hernímu designu tím, že odstranil tradiční cut-scény a nutil hráče prožívat děj přímo ve hře. Příběh se rozvíjel organicky kolem hráče, který byl přímým účastníkem událostí. Tato metoda interaktivního vyprávění vytvořila hlubší ponoření do hry a postavilo Half-Life na piedestal jako průkopníka v oblasti narativních her.

Technologický průlom: Source Engine

Dalším klíčovým prvkem, který učinil Half-Life legendárním, byl jeho použití inovativního herního enginu. Valve představilo Source Engine, což byl technologický průlom v době vydání hry. Source Engine přinesl realistickou fyziku, vynikající animace a možnost interakce s prostředím, což vše přispělo k nezapomenutelnému hernímu zážitku.

Multiplayerový fenomén: Counter-Strike

Half-Life není jen samostatnou hrou, ale i základem pro jednoho z nejpopulárnějších multiplayerových titulů v historii – Counter-Strike. Tato taktická střílečka, vytvořená jako modifikace pro Half-Life, rychle získala obrovskou popularitu po celém světě a stala se standardem pro kompetitivní online hraní.

Dědictví Half-Life

I po letech od původního vydání Half-Life zůstává nedotčeným klasikem. Jeho vliv na herní průmysl je nepopiratelný, ať už jde o nové přístupy k příběhu, inovace v herních enginách nebo vytváření multiplayerových komunit. Dodnes se tradice Half-Life odráží v moderních hrách a některé prvky tohoto titulu lze najít v mnoha současných hitech.

Half-Life není jen hrou, je to legendární dílo, které formovalo svět videoher a otevřelo cestu pro nové myšlenky a inovace. Ať už jste fanouškem od počátku, nebo teprve plánujete vstoupit do světa Half-Life, jedno je jisté – tento titul má zasloužené místo ve výkladní skříni historie videoher.

VIDEODOKUMENT O FENOMÉNU JMÉNEM HALF-LIFE

AKTIVACE ZDARMA

Aktivovat ZDARMA

Autor
Kategorie Hry zdarma

Vydáno

 • Nabídka platí do: 23.11.2023
 • Vývojář: Iceflake Studios Oy
 • Vydavatel: Paradox Interactive AB
 • Platformy: PC

Přežít po Apokalypse: Recenze hry Surviving the Aftermath

Apokalypsa zasáhla svět a zanechala za sebou pouze trosky. Ve světě plném nebezpečí a strádání se hráči musí vydat na cestu přežití ve hře Surviving the Aftermath. Tato real-time strategie od vývojářů Paradox Interactive nabízí unikátní mix budovatelských prvků a strategie, který posouvá hráče k hranicím jejich schopností a přeživších osloví svojí nekompromisní atmosférou.

Přežití je na prvním místě

Surviving the Aftermath začíná tím, že hráče vhazuje do světa plného rozpadlých budov, zmutovaných stvoření a nedostatku zdrojů. Hráči mají za úkol postavit si vlastní kolonii a zajistit, aby její obyvatelé měli co nejlepší životní podmínky. Budování a správa kolonie jsou klíčovými prvky hry, přičemž hráči musí efektivně využívat dostupné zdroje, plánovat budovy a řešit nejrůznější krizové situace.

Strategie v čase reálném

Jedním z nejzajímavějších prvků hry je real-time strategie, která přináší dynamiku do každodenního života kolonie. Hráči musí rychle reagovat na krizové situace, jako jsou přírodní katastrofy, nemoci nebo útoky mutovaných příšer. Tato real-time komponenta přidává do hry element napětí a vyžaduje od hráčů strategické myšlení a rychlé rozhodování.

Vizuální stránka apokalypsy

Grafické provedení hry Surviving the Aftermath si zaslouží samostatnou pochvalu. Post-apokalyptický svět je ztvárněn v krásně detailních, ale zároveň pustých a mrazivých scénériích. Každá budova, postava a kus krajiny působí autenticky a přispívá k atmosféře beznaděje, která obklopuje hráče.

Závěr: Přežití za každou cenu

Surviving the Aftermath je náročná a zároveň odměňující hra, která přenáší hráče do tvrdé reality post-apokalyptického světa. Budování kolonie, řešení krizových situací a strategie v reálném čase tvoří dohromady poutavý zážitek. Pro milovníky strategií a apokalyptických světů je tato hra bezpochyby neodolatelným lákadlem.

Surviving the Aftermath je dostupná na různých herních platformách, ať už jste konzolisté nebo PC hráči. Připravte se na dobrodružství, které vás vtáhne do samého epicentra apokalypsy.

VIDEO

AKTIVACE ZDARMA

Aktivovat ZDARMA

Autor
Kategorie Hry zdarma