Vydáno

Po připojení STEAM Deck k televizi přes USB-C kabel a opětovném odpojení přestal fungovat na touch screen na zařízení.
Zkoušel jsem kde co. Samozřejmě vypnout zapnout, update na různé stable verze, poté na různé beta verze – jak SteamOS tak Steam klient. Nic nepomohlo.

Nakonec pomohlo až vyjádření STEAM podpory, která poradila následující:

Pokud přestane dotyková obrazovka reagovat, k odstranění problému nestačí pouze jednoduchý restart. Dotykovou obrazovku můžete resetovat tak, že Steam Deck přepnete do režimu napájení z baterie:

  • Vypněte Steam Deck (klasicky vyberte Vypnout z nabídky při podržení tlačítka pro vypnutí)
  • Podržte tlačítko Volume+ a stiskněte tlačítko pro zapnutí. Steam Deck se tak přepne do nabídky BIOS.
  • Pomocí D-Padu a potvrzení tlačítka A vyberte „Setup Utility“
  • Přejděte do nabídky Napájení „Power“
  • Vyberte režim „battery storage mode“

Steam Deck se opět vypne a měli byste vidět, že třikrát zabliká kontrolka napájení.

Počkejte několik minut, poté připojte Steam Deck k dodanému napájecímu zdroji do sítě a Steam Deck opět zapněte.
Po nabootování systému, již Touch screen opět funguje.

Autor
Kategorie Návod, Hardware

Vydáno

Už čtyři roky fanoušci touží po návratu Cupheada a Mugmana a jejich trpělivost se brzy vyplatí. Přinášíme Vám první přímý pohled na Cuphead: The Delicious Last Course a diskutujeme o tom, proč by se hráči mohli těšit.

Připojte se ke svým hostitelům, Alex Stadnik a Wes LeBlanc, kteří vás vezmou na prohlídku nejnovějšího výtvoru vývojářského Studia MDHR. Zábavu zahájíme pohledem na Mortimer Freeze, jednoho z nejnovějších šéfů DLC, a jeho divoce se rozvíjející fázi. Jednou z hlavních nových věcí, na kterou se mohou hráči v The Delicious Last Course těšit, je vyvíjející se vícefázová setkání s pestrobarevným obsazením padouchů a novou postavou, která je zlikviduje.

Mrs. Chalice je novým přírůstkem do dynamického dua Cuphead a Mugman a okamžitě se odlišuje od toho, co před ní přišlo. I když to nemusí nutně usnadňovat hru, má Mrs. Chalice schopnosti. Její sada obsahuje dvojitý skok, extra zdraví a schopnost automatického odražení, když uhne. Má to však háček v tom, že je aktivována jako kouzlo, a tak nemá přístup k některým vylepšením dostupným pro původní postavy.

Abychom video završili, diskutujeme také o nové mapě, animacích a mnohem více.

Autor
Kategorie Videa, Preview

Vydáno

Until Dawn od Supermassive Games byl výjimečný hororový zážitek, který hluboce zasáhl svým vyprávěním a umožnil hráči určit, kteří teenageři přežijí pekelnou noc. Vývojářské pokračování, The Dark Pictures Anthology, pak dále přineslo spoustu děsů, ze kterých se dalo utéct, ale snížilo počet možností a byl obrovským krokem zpět.

Nejnovější hra studia, The Quarry, opět staví rozhodování do centra vaší pozornosti. Tento design se opět vyplácí. Hra je plná šokujících zvratů a propletených cest vedoucích ke 186 potenciálním koncům. The Quarry je nástupcem Until Dawn, po kterém jsme dlouho toužili.

Rozhovory mezi dvěma postavami jsou často přerušovány, aby hráč získal dva způsoby myšlení – například „asertivní“ nebo „omluvný“ – aby určil, co se bude dít dál. Vztahy se můžou posilovat nebo oslabovat v závislosti na reakci hráče a mohou vést k dramatickým posunům, které vytvářejí alternativní cesty. Průzkum prostředí a několik krátkých sekvencí natáčení přináší různé výsledky a jsou zábavné samy o sobě.

V polovině hry jsem stál před volbou otevřít padací dveře nebo popadnout pytel – obojí poskytovalo malý kontext toho, co by se mohlo stát – a jedno z těchto rozhodnutí vedlo k tomu, že se postava stala půlnočním občerstvením.

The Quarry je spíše filmový než interaktivní zážitek. Nedostatek kontroly je trochu zklamáním, ale udržet teenagery naživu hlavně prostřednictvím rozhodnutí – kterých je spousta – bylo víc než dost na to, abych pokračoval.

Aspekt přežití je vzrušující a zjistit, co se skutečně děje, je jedním z nejlepších háčků hry. Nejlepší na tom jsou však poradci. Každá postava je svým způsobem zajímavá a dobře ji poznáte. Jejich vztahy a ambice jsou jádrem většiny rozhodnutí a často jsou v rozporu se vztahy a ambicemi ostatních postav. Často jsem seděl a přemýšlel o tom, jak konkrétní rozhodnutí může ovlivnit někoho jiného na táboře.

Příběh se pohybuje ve slušném tempu a jde do vzrušujících míst, přesto však může být překážet v rozhodování a přehlednosti. Budete chtít křičet na postavy na obrazovce, že nedělají samozřejmé věci, ale předpokládám, že je to náctiletá slasher a může to být záměrné. Musíte prostě vypnout mozek a nechat malé detaily stranou. Postava s se zraněním se chová, jako by byla naprosto v pořádku, ale tak to v The Quarry chodí. Je to kýčovité, naprosto neuvěřitelné, ale především zábavné, když povzbuzujete postavy.

Všichni teenageři jsou divní a zároveň roztomilí. Ve hře jde vidět dobré herecké obsazení, včetně držitele Oscara Ramiho Maleka ve filmu Until Dawn, a to opět platí v The Quarry. Největší jména na seznamu jsou David Arquette a Ted Raimi. Evan Evagora, Siobhan Williams, Ariel Winter, Justice Smith a Halston Sage dávají své výkony na hřebík, takže chcete udělat vše pro to, abyste je jednu sekundu uchránili před nebezpečím a pak je v další chvíli uškrtili.

Jejich žertování je docela dobré a jejich vztahy se vyvíjejí do té míry, že můžete myslet za postavy a pomáhat jim růst. Umělecký tým Supermassive si také zaslouží rekvizity za to, že své podobizny oživil s děsivou mírou realismu a zachytil malé emoce, které mohou na zlomek sekundy udržet skutečný záměr postavy. Tmavě osvětlená a pěkně navržená prostředí také pomáhají zvyšovat napětí a dodávají hře skutečně filmový nádech. Supermassive dokonce obsahoval filmový režim, který vám umožní položit ovladač a posadit se a sledovat, jak se odehrávají náhodná rozhodnutí.

U základní hry bych si přál, aby více akce bylo v rukou hráče, ale nemohu popřít, jak fascinující jsou volby, zvláště když vedou k naprostému chaosu. Jakmile začne zběsilé pobíhání lesem, temné záhady a vzrušení z udržování lidí naživu jsou mocnými háky, které vás udrží přilepené v napětí, dokud se nedostanou titulky.

Autor
Kategorie Recenze

Vydáno

Červen se rychle blíží, a přestože nebude E3, stále budeme dostávat spoustu oznámení díky řadě letních herních ukázek. Většina z nich pochází z Summer Game Fest, každoročního náporu živých přenosů a světových premiér Geoffa Keighleyho, ale odehrává se i několik streamů jiných než Keighley. Abychom vám pomohli získat přehled o tom, co se děje a kdy, sestavili jsme všechny ohlášené prezentace s daty, časy a stručným popisem toho, co každá obsahuje. Tento seznam budeme aktualizovat, jakmile budou oznámeny další živé přenosy.

Summer Game Fest

Začátek: 9. Června, 20:00

O co jde: Ústřední událost Geoffa Keighleyho a pravděpodobně největší stream týdne zahajuje oslavy. Pokud tomu nasvědčují předchozí roky, očekávejte, že uvidíte spoustu odhalení AAA upoutávek a dalších překvapení. Pokud chcete, aby byla událost ještě větší.

Netflix Geeked Week

Začátek: 10. Června, 19:00

O co jde: Pokud hledáte další show k „Netflix and Chill“, Netflix Geeked Week upozorní na přibližně 60 nadcházejících filmů a televizních seriálů, které se dostanou do služby. Jak název napovídá, Geeked Week trvá několik dní a nabídne pohledy na herní adaptace, jako jsou Cyberpunk: Edgerunners a Resident Evil.

Tribeca Games Spotlight

Začátek: 10. Června, 21:00

O co jde: Tento stream oslavuje tituly oficiálně vybrané společností Tribeca do soutěže o cenu Tribeca Games Award. Očekávejte exkluzivní herní odhalení a rozhovory s vývojáři pro následující tituly:

- A Plague Tale: Requiem
- American Arcadia
- As Dusk Falls
- Cuphead – The Delicious Last Course
- Immortality
- Oxenfree II: Lost Signals
- The Cub
- Thirsty Suitors
- Venba

Guerrilla Collective

Začátek: 11. Června, 17:00

O co jde: Nemáte dost nezávislých her? Guerrilla Collective tradičně představuje desítky a desítky slibných nezávislých titulů, z nichž několik se objeví exkluzivně na akci.

Wholesome Games Direct

Začátek: 11. Června, 18:30

O co jde: The Wholesome Direct slouží jako doprovodná show k akci Guerrilla, která osvětluje útulnější nezávislé tituly navržené tak, abyste se uvnitř cítili hřejivě a rozmazleně. Upoutávka naznačuje, že dostaneme nové pohledy na hry, jako je Coffee Talk Episode 2, Lil Gator Game a Ooblets.

Xbox & Bethesda Games Showcase

Začátek: 12. Června, 19:00

O co jde: Pokud jste fanouškem všech věcí Xbox, toto je představení pro vás. Očekávejte spoustu odhalení a aktualizací z řady studií třetích stran společnosti Microsoft, přičemž Bethesda má na svá oznámení čas.

PC Gaming Show

Začátek: 12. Června, 21:00

O co jde: PC Gaming Show je přesně to, co zní: hojnost oznámení o nových hrách pro váš osobní počítač. Tuto událost by však neměli přehlédnout ani fanoušci konzolí. Nikdy nevíte, co se může dostat na PlayStation, Xbox a/nebo Switch.

Autor
Kategorie Plánované vydání her, Stream