Epic Store bude nabízet hry zdarma i v roce 2022

Vydáno

Obchod s digitálními hrami Epic Store je stále ve ztrátě, nicméně nabízet hry zdarma bude dál. Hráči se tak mohou těšit na další týdenní příděly i v roce 2022.

Už více než tři roky co Epic dělá konkurenci největšímu prodejci digitálních her STEAM, jde na to tak nějak jinak. Lidé si zdarma vytváří knihovnu her, které dostávají zdarma. Není jasné jestli je to nějaké zpětné gesto těchto hráčů nebo jen zvědavost, ale dříve nebo později si povšimnou nějaké vysněné hry nebo tam najdou ten .. ehmm… Fortnite. Vždyť už o něm slyšel každý. Někteří ho haní, někteří ho chválí. No, ale když už máte ten Epic Store nainstalovaný, tak je na čase si ten Fortnite zkusit a udělat si vlastní obrázek, že?

Někdo tomu nebude věřit, ale pár V-Bucks, Battle passů, nějaký nový skin a najednou se ty ztráty z Epic Storu vrací někde jinde. Jak už všichni víme Fortnite je zlatou žílou pro Epic a Epic Store je krásným „dopravním“ prostředkem jak ty lidi do hry dotáhnout.

I když mu mnozí konzervativní hráči stále nemohou přijít na jméno, Epic se dokázal na tomto digitálním bojišti docela usadit. Stojí ho to nemalé prostředky, ale je tu a je třeba s ním počítat. Navíc, je to také dobrá motivace pro STEAM, který pomalu začínal mít pocit, že je jeho pozice neotřesitelná. A chtě nechtě, nakonec je to dobré především pro samotné hráče, že tu je nějaká STEAM konkurence.

Epiku se už celkem podařilo přilákat 194 milionů hráčů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 34 milionů. Většina z nich si ovšem do obchodu chodí pouze vyzvedávat hry zdarma, loni jich takto Epic Store rozdal 89 v hodnotě cca 50 000 korun, ale jak jsme psali výše, vše má svůj účel.

I když je většina rozdávaných her spíš z nezávislé produkce, objevily se tam loni i vysokorozpočtové pecky jako Star Wars Battlefront 2, Rage 2, Control, A Plague Tale: Innocence nebo celá trilogie moderních Tomb Raiderů. Pokračuje i vylepšování koncového klienta, který loni dostal mimo jiné i funkci nákupního košíku nebo podporu achievementů.

Autor
Kategorie Hry zdarma, Téma