Grand Theft Auto VI Trailer 1

Vydáno

Oficiálního představení šestého dílu legendární videoherní série Grand Theft Auto 6 je tady, kvůli únikům na internet ho však studio Rockstar vydalo trochu předčasně. Minuta a půl záběrů ze hry pak naznačuje, že fanoušci dostanou přesně to, na co se těší.

Autoři původně slíbili, že zveřejní trailer v úterý odpoledne středoevropského času. Nicméně utajená ukázka unikla a začala se šířit Twitterem jako lavina kolem půlnoci z pondělí na úterý, i když ve nižším rozlišení.

Pravděpodobně to bylo hlavním důvodem, proč se autoři rozhodli nečekat a okamžitě vydali oficiální verzi na svém YouTube kanálu, což se stalo krátce po půlnoci.

Díky tomu již víme, že předchozí úniky byly pravdivé – v GTA VI se znovu vrátíme do slunečného Vice City, což je fiktivní svět z předchozích dílů. Poprvé budou hráči moci také ovládat ženskou postavu, i když první trailer kladl důraz i na mužského protagonistu.

Příští rok GTA VI nebude

Je však důležité poznamenat, že před vývojáři stojí ještě hodně práce. Podle traileru je odhadovaný termín vydání hry stanoven až na rok 2025. To znamená, že všichni, kteří se těšili na hraní již příští rok, budou muset zadržet slzy.

Zatím zůstává otazník ohledně podporovaných platforem. Přesto lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že GTA VI bude dostupné pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Kromě herních konzolí se pravděpodobně dočkáme i verze pro PC, i když zvyklostem z předchozích dílů by to mohlo být s určitým zpožděním, možná i v průběhu několika let.

Na další informace budeme muset ještě nějaký čas počkat

Předchozí díl GTA V byl vydán již v roce 2013, avšak i po letech si u hráčů udržuje obrovskou popularitu díky detailnímu online režimu. Je druhou nejúspěšnější hrou současnosti po Minecraftu, s více než 190 miliony prodanými kopiemi. Podle nejnovějších údajů si Minecraft zakoupilo 300 milionů hráčů.

Grand Theft Auto VI Trailer 1

Autor